Hoides metsa kasvatame vett

JAGA:


Arutelus osalejad: Jaanus Terasmaa (ökohüdroloogia professor, TLÜ), Meelis Seedre (Kliimaministeerium), Tiiu Valdmaa (Põllumajandus- ja Toiduamet), Kaupo Kohv (Riigimetsa Majandamise Keskus).

Arutelujuht: Farištamo Eller (Päästame Eesti Metsad MTÜ)

Arutelu korraldaja: Päästame Eesti Metsad MTÜ

Koostame rühmatöödena pooleteise tunniga plaani, kuidas hoida põhjavett! Selles osalevad ka kõik kuulajad. Ekraanile näitame erinevaid fakte ja numbreid nii kuivendamise kui metsaraiete kohta. Tahame asjassepuutuvate ametkondade ja teadlasega koos jõuda arusaamisele mida 👇 👉 tuleks edaspidi mitte teha? 👉 mis tegevustega võib jätkata? 👉 mis tegevustega tuleks alustada? Erinevate ekspertidega arutelude tulemusel on PEM-il alustuseks üks ettepanek: plaanipärane kuivendamine tuleb ära lõpetada; kuivendamist võib edaspidi lubada vaid juhtumipõhiselt ja enne kuivendamist tuleb alati (!) teha keskkonnamõjude hindamine.

NB! Grupitöö osa on salvestusest välja lõigatud.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised