Eestlased laias ilmas: müüdid ja päris elu

JAGA:


Arutelus osalejad: Marin Mõttus (Välisministeeriumi üleilmse eestluse erivolitustega diplomaatiline esindaja), Eeva Kesküla (Tallinna Ülikooli antropoloogia dotsent), dr. David Ilmar Lepasaar Beecher (Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut), Riina Solman (Riigikogu liige, üleilmsete eestlaste toetusrühma esimees, endine riigihaldus- ja rahvastikuminister)

Arutelujuht: Kristjan Kaldur (Balti Uuringute Instituut)

Arutelu korraldaja: Välisministeerium

Hinnanguliselt 15% eestlastest elab välismaal ning üha mitmekeelsemaks ja mitmekesisemaks muutub ka Eesti. Küsimusi on rohkem kui vastuseid. Kas inimesel saab olla mitu identiteeti? Mitu kodakondsust? Kas eestlase identiteet on eelkõige keelepõhine ja kui mitut keelt on võimalik pidada oma emakeeleks? Palju me teame oma rahvuskaaslastest üle ilma ja kas välismaal elava eestlase hääl loeb?

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised