Mõttekoht, osa 37: Kas koroonaga seotud hirmud on põhjendatud ja kuidas neid talitseda?

JAGA:


Koroonapandeemia käigus on inimestel tekkinud palju hirme ja umbusku ning pidev stressiperiood närib vaikselt inimeste vaimset tervist. Kuid – kas kõik need hirmud on põhjendatud? Ja kuidas neid talitseda? Neile küsimustele otsime tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht vastust psühholoog Andero Uusbergiga.
„Ilma hirmudeta on elus väga raske hakkama saada. Hirm on kujunenud evolutsiooni käigus, hirmu ülesanne on juhtida meid eemale ohtlikest olukordadest ja aidata elus püsida,“ nendib Andero Uusberg. Aga samas võib tema sõnultõesti juhtuda, et hirme saab liiga palju. Selles olukorras tuleb targalt kasutada mõistust, millele on antud võime hirme maandada.
Kuidas seda teha? Kuidas üldse end sellest teadmata lõpuga stressiperioodist läbi juhtida? Ja kas paljud hirmud on üldse põhjendatud? Andero Uusberg annab neile küsimustele selles taskuhäälingu saates vastused. Ning räägib ka hiljutise uuringu tulemustest, kas meil on põhjust Eesti inimeste käitumise üle koroonaga seonduvalt muret tunda.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised