Mõttekoht, osa 33: Lauljanna Sissi: „Koolikius mõjutab inimest kogu järgneva elu“

JAGA:


Koolikiusu vastu saab võidelda, kui seda teadvustada ja seda lubamatuks pidada. Tänases Naistelehe saates lahkab koolikiusu teemat ning räägib ka isiklikest kurbadest kogemustest kiusatavana lauljanna Sissi Nylia Benita, kelle sõnul kooliajal toimunu jätab inimesse jälje kogu eluks.

Uuringud näitavad, et koolikiusamine on Eestis tõsine probleem: keskmiselt iga 5. laps Eestis on parasjagu kiusamise ohver. See fakt viib kahjuks Eesti kiusuohvrite osakaalult Euroopas „tippu“. Kahjuks on ka nii, et koolikius võib jääta nähtamatuks ehk täiskasvanud ei oska aimatagi, mis laste seas toimub, samuti võib see ulatuda koolist väljapoole. Sissi nendib ka, et praeguse distantsõppega on koolikius paraku sagenenud.

Kuidas koolikiusu ennetada, kuidas käituda, kui sind kiusatakse, kuidas aimata, et last koolis kiusatakse ning kust abi leida, tänases saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

SA Kiusamisvaba Kool aitab juba 8. aastat koolidel üle Eesti ellu viia KiVa programmi – tegemist on maailmas ainulaadse teadus- ja tõenduspõhine kiusuvastase programmiga. KiVa annab koolidele väga selged, konkreetsed ja toimivad juhised ja tööriistad, kuidas kiusamist ennetada ja vähendada ning kuidas toimida siis, kui sellised juhtumid esile kerkivad. Aasta lõpuni toimuva kampaania käigus otsitakse juurde püsiannetajaid, et viia kiusuennetusprogrammi rohkematesse koolidesse. Lähemalt loe kiusamisvaba.ee/toeta .

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised