59. osa: Endine suusahüppaja Martti Nõmme lendamisnaudingust, hirmust, napsutamisest, rahamuredest

JAGA:


Õhtulehe raadiosaade „Tugitoolis sportlane“ jätkas eriolukorrale vastavalt virtuaalstuudios, kuhu kogunesid sel korral Skype’i vahendusel Mart Treial ja nüüdseks endine suusahüppaja Martti Nõmme (26).

Aprilli keskel tippspordist taandumisest teatanud Nõmme avas huvitavalt nii enda mõttemaailma kui ka suusahüpete telgitaguseid koos nende võlu ja valuga. Olümpiamängudel ja neljadel maailmameistrivõistlustel Eestit esindanud Nõmme rääkis muuhulgas, kui keeruline oli vaimselt toime tulla olukorraga, kui pead 25aastaselt emalt söögiraha küsima.

Psühholoogiast oli üldse võrdlemisi palju juttu. Kui karm on MK-nädalavahetus, kui ei saa kvalifikatsioonistki edasi? Kas hirm on osa suusahüppajate argipäevast? Mis tunne on lennata?

Kas suusahüppajad võtavad koos napsu ka? Millised on Nõmme karmimad kukkumised? Mida ta igatsema jääb? Kui mõnus on viimaks valimatult süüa? Miks jäi kõrgeim tipp vallutamata? Miks ta 7-8aastasena judovõistlustel nutma hakkas?

Vastuse saavad need ja paljud muud põnevad küsimused. Hüva kuulamist!

Veel

Tugitoolis sportlane
Tugitoolis sportlane
Õhtulehe saadet "Tugitoolis sportlane" külastab igal nädalal üks kehakultuurlane. Olgu ta siis endine või praegune atleet, maailma täielik tipp või alles karjääri alguses. Vestleme spordist. Aga mitte ainult.

Populaarsed

Hiljutised