21. osa: rallikrossiäss Janno Ligur tõelise superautoga sõitmisest ja läbikukkunud revolutsioonist

JAGA:


Õhtulehe raadiosaade „Tugitoolis sportlane” keskendub teist nädalat järjest põrinatele. Saatejuht Ats Kuldkepp kutsus stuudiosse Eesti edukaima rallikrossisõitja Janno Liguri (22).

Rallikross võib tunduda autoralli väiksema vennana, aga tipptasemel liiguvad väga kopsakad rahasummad. 2016. aastal MM-etapi maitse suhu saanud ning teiste seas üheksakordse autoralli maailmameistri Sebastien Loebi vastu heidelnud Liguri sõnul läheks MM-sarja üks hooaeg maksma umbes miljon eurot. Seega tuleb leppida Euroopa meistrivõistlustega, mis on peamiselt noorte kasvulava.

Arutlesime Karksi-Nuia autospordidünastiat jätkava Liguriga, kuidas rallikrossiseeme Eestis jõudsamalt idanema saada, sest mootorispordihuvilistele läheb see ala tegelikult korda. Paar aastat tagasi tundus, et ala on massidesse jõudmas, aga nüüd on asi natuke ära vajunud.

Muuhulgas selgitas Ligur, miks kukkus MM-sarjas läbi revolutsiooniline plaan kõik autod elekrtimootori jõul sõitma panna, kui võimsad rallikrossiautod tegelikult on ja kuidas ta on juba seitse aastat putitanud oma armsat Škodat, millega ta siiani võistleb.

Head kuulamist!

Veel

Tugitoolis sportlane
Tugitoolis sportlane
Õhtulehe saadet "Tugitoolis sportlane" külastab igal nädalal üks kehakultuurlane. Olgu ta siis endine või praegune atleet, maailma täielik tipp või alles karjääri alguses. Vestleme spordist. Aga mitte ainult.

Populaarsed

Hiljutised