14. osa: Robert Rooba: hoki on üks paremaid integratsiooniprojekte, aga seda pole veel avastatud

JAGA:


Õhtulehe raadiosaate “Tugitoolis sportlane” 14. osas oli saatejuht Karl Juhkamil külas Eesti parim jäähokimängija Robert Rooba.

Isiklikus plaanis jäi kolmandat aastat Jyväskylä JYPi ridades uisutaval eestlasel selja taha karjääri parim hooaeg, kuid klubil läks tänavu nihu sisuliselt kõik, mis minna andis. Miks? Kui suurt mõju avaldas meeskonnale eelmise aasta Meistrite liiga triumf?

Kas 2008. aastal isaga koos vastu võetud otsus, kolida Robert hokitulevikku silmas pidades Soome, oli tol hetkel ainuõige? Kui keeruline oli Soome ühiskonda sulanduda ning kas praeguseks leidub põhjanaabrite juures jätkuvalt midagi, mis kummastama paneb?

Miks ei võtnud Robert 15aastasena vastu soomlaste pakkumist kodakondsust vahetada ning nende koondist esindada? Milline sõnum on mehel nooremale põlvkonnale, kellele samasuguseid pakkumisi tehakse?

Kas hokil on Eesti ühiskonnas mängida suurem roll kui esmapilgul paistab? Milline meie koondis tegelikult on? Kas hoki on venelaste spordiala või ei mängi rahvus ega emakeel siinkohal rolli?

Vastuse saavad need ja paljud muud küsimused. Hüva kuulamist!

Veel

Tugitoolis sportlane
Tugitoolis sportlane
Õhtulehe saadet "Tugitoolis sportlane" külastab igal nädalal üks kehakultuurlane. Olgu ta siis endine või praegune atleet, maailma täielik tipp või alles karjääri alguses. Vestleme spordist. Aga mitte ainult.

Populaarsed

Hiljutised