Traumadest tsiviil- ja militaarelus räägib anestesioloog dr Lauri Kõrgvee

JAGA:


Tartu Ülikooli Kliinikumis töötav anestesioloog dr Lauri Kõrgvee on oma oskused traumapatsiente aidata saanud praktilises elus nii kiirabis, EMO-s kui ka Afganistanis sõjaväehaiglas töötades. Viimast kogemust hindab ta ise väga kõrgelt, kuna tavaelus nii raskete tagajärgedega traumasid esineb harva, on sealt saadud teadmised korduvalt aidanud päästa inimelu. Olmelised traumad tekivad enamasti õnnetuste, kukkumiste, autoavariide, võibolla ka konflikti tagajärel, militaarmaailmas lisanduvad neile kuulivigastused, torkehaavad või isevalmistatud lõhkekehade ehk IED-e põhjustatud vigastused.
Sõda on muutunud meie jaoks reaalsemaks ning inimeste huvi traumadega toime tulemise vastu on kasvanud. Lauri Kõrgvee arvates peaks näiteks verejooksu peatamise oskus olema elementaarne teadmine. Kui on olemas ettevalmistus, väheneb ka võimalus, et satume traumaolukorras paanikasse ega oska midagi ette võtta.

Veel

Tervist!
Tervist!
Tervist! - tegemist on tervisesaatega, mida iseloomustavad märksõnad „tõenduspõhine“ ja „praktiline“. Saadet juhib arstiharidusega ajakirjanik – Maalehe tervisetoimetaja Aive Mõttus. Saade on suunatud kõigile, kes oma tervisest hoolivad ning ise selle heaks panustada soovivad, teismeealistest kuni eakateni.

Populaarsed

Hiljutised