Vestlusõhtu Evi Tihemetsaga

JAGA:

Kirjanike  Maja musta laega saalis avati, näituseformaadi  “Ühe pildi galerii”  raames,  Evi Tihemetsa juba 1960’nedatel loodud ja aastakümneid varjul  olnud, varem eksponeerimata suureformaadiline kivilitograafia “Lained /  Waves”. Teose avas vestlusõhtu, kus autoriga kohtus Joonas Hellerma.  Vestlusõhtu teemaks on autori pika loomeperioodi jooksul loodud looming,  mälestused ja näitused. Vestlusõhtu salvestamise algimpulsiks on aga  galeriis “tARTu pood” toimuva näituse “Pühapäevapildid” korraldajate  soov tuua armastatud kunstiklassik ka helipildis näitusekülastajateni.  

Evi Tihemets on armastatud graafik ja illustraator, ta on viljelenud  väga erinevaid tehnikaid, eelkõige värvilist litograafiat, pehmelakki ja  teisi sügavtrükitehnikaid, segatehnikaid. Ta on loonud nii  pisigraafikat, portreesid kui ka monumentaalseid suurvorme,  illustreerinud raamatuid, kujutanud nii loodust kui ka tööstusmaastikke.  Tihemets on pälvinud Wiiralti kunstiauhinna (2011) ning Kristjan Raua  preemia (1992, 2013).  Joonas Hellerma on Eesti Rahvusringhäälingu saatejuht ja toimetaja, ta  on iganädalase vestlussaate “Plekktrumm” saatejuht ETV2-s.

Heli Meelis Tammemägi

Veel

tARTu hääl
tARTu häälhttps://tartupood.ee/podcast-tartu-haal
tARTu hääl on Aparaaditehases tegutseva tARTu poe taskuhääling, kus saavad hääle kunstnikud, muusikud, kirjanikud, filmitegijad ja uued tuuled.

Populaarsed

Hiljutised