#29 Ingomar Vihmar ja Kleer Vihmar, "Stseenid kolmest abielust"

JAGA:

Ingomar Vihmar on oma lavastatud “Surmatantsu” kavalehel kirjutanud: „Selles äärmuseni kontsentreeritud loos lahatakse skalpelli täpsusega kahe inimese suhet, nende koosolemist ja üksteise vihkamist. Minu jaoks on oluline silmas pidada, et kõik need sõjad ja vastuolud, mis praegu maailmas on, lähtuvad tegelikult kahe inimese suhetest. Seda, mis toimub kahe inimese vahel, näeme ka väljaspool. Lavastus annab hea võimaluse vaadata ühe suhte kaudu, miks toimub meie ümber see, mis toimub, miks on nii palju mittemõistmist ja otsest viha. Miks me valime armastuse asemel hirmu? See teeb Strindbergi näidendi minu jaoks kaasaegseks.“

Jõulueelses vestlusringis üritasimegi koos Ingomari ja tema näitlejast abikaasa Kleeriga rääkida armastustest ja vihkamisest ühiskonna kõige esmasel tasandil. Lisaks “Surmatantsule” tulid jutuks ka Tennessee Williamsi näidend “Tramm nimega iha” ja saatekülaliste enda abielu.

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Populaarsed

Hiljutised