#200 Jaak Kikas ja Kerri Kotta, "Teaduse tulevik"

JAGA:

“SMN oli 1978. aastal asutanud konverentside sarja „Müstikud ja teadlased“, mina osalesin seal esimest korda 1981. aasta kevadel. Kaks aastat hiljem kohtasin seal Rupert Sheldrake’i ja David Bohmi. Rupertiga oleme sellest ajast saadik jäänud lähedasteks sõpradeks. Kohe pärast kõnealust konverentsi lugesin läbi Bohmi 1980. aastal ilmunud raamatu „Wholeness and the Implicate Order“, see avaldas mulle väga sügavat mõju,” ütles Tähenduse teejuhtide 31. numbrile antud intervjuus Science and Medical Networki direktor David Lorimer [1].

David Bohmi nimi ei tohiks sarja püsikuulajatele tundmatu olla. Möödunud sajandi ühele nimekamale kvantfüüsikule on pühendatud Tähenduse teejuhtide 92. (“Otsatu potentsiaal” [2]) ja 99. vestlusring (“Sinus endas kobra” [3]). Esimeses neist osalesid Jaak Kikas ja Mihkel Kunnus, teises Siim Lill ja Jonas Nahkor. Kvantfüüsika oli teemaks ka 176. saates “Absurdne loodus” [4], kus stuudios olid samuti Jaak Kikas ja Mihkel Kunnus.

Kui pärast intervjuud David Lorimeriga selgus, et Erkki-Sven Tüüril [5] on kooriteos “Questions” [6], mis kujutab endast David Bohmi viisistatud intervjuud teaduse tulevikust, siis tekkiski mõte rääkida juubelisaates taaskord Bohmist.

Head kuulamist!

H.

[1]    • David Lorimer “East and West”  

[2]    • 92. Jaak Kikas ja Mihkel Kunnus, “Ots…  

[3]    • 99. Siim Lill ja Jonas Nahkor, “Sinus…  

[4]    • 176. Jaak Kikas ja Mihkel Kunnus, “Ab…  

[5]    • 4. Kerri Kotta ja Erkki-Sven Tüür, “M…  

[6] open.spotify.com/track/4AlY4k…


Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Hiljutised