#193 Jan Uuspõld ja Mait Vaik, "Elevant põlevas küünis"

JAGA:

“Ma olen kuulnud ka seda, et kui te tahate elevandi välja juhatada ükskõik kui ohtlikust kohast, näiteks põlevas küünist, ei liigu ta enne sammukestki, kui on ta veendunud, et väljapääsutee teda kannab. Alles siis, kui ta on täiesti kindel, et rada on usaldusväärne, teeb ta oma esimese sammu. Kui tal sellist kindlust ei teki, siis ta jääb paigale ja hukub leekides, aga ebakindlale rajale ta ometi ei astu. Meiega on lugu samamoodi. Kui meil on väikegi kahtlus, et see eluviis, mida meile pakutakse on rumal, õõnes ega vii kuhugi, ei võta me seda omaks,” räägib USA religiooniloolane Huston Smith klipis “Muutus hakkab pihta õigest seltskonnast” [1].

Täna on meil plaanis rääkida Jan Uuspõllu ja Mait Vaiguga elevantide taltsutamise sõlmprobleemidest. Samale teemale olid pühendatud Tähenduse teejuhtide 13. [2] ja 25. number [3], vt ka “Kass tulisel plekk-katusel” [4].

Peatse kohtumiseni!

H.

—————————————————

[1]    • Huston Smith: “Mu…  

[2] teejuhid.postimees.ee/7367493…

[3] teejuhid.postimees.ee/7651070…

[4]    • Cat on a Hot Tin …  

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Hiljutised