#191 Tõnu Lehtsaar ja Tauri Tölpt, "Radikaalne vastus elule"

JAGA:

“Palve on radikaalne vastus elule,” ütles Tähenduse teejuhtide 17. numbrile antud intervjuus [1] USA teoloog Matthew Fox [2]. Selles vastuses on Foxi sõnul koos nii jaatus kui eitus: “Müstik meis vastab jaatavalt, see on armastusest kantud vastus – via positiva. Selles on koos rõõm, heameel, imestus, ekstaas ja aukartus. Via negativa kujutab endast seevastu vaikset kontemplatsiooni. Siin on esiplaanil lein ja kannatused, millega me peame samuti hakkama saama. Vaiksest mõtisklusest kasvavad via creativa ja via transformativa. Esimene viitab kujutlusvõimele ja loomingulisele impulsile. Thomas ütleb, et seesama vaim, mis hõljus loomise kohal kõige alguses, on kohal ka kunstniku inspiratsioonipuhangus. Via transformativa on õigluse ja kaastunde tee, kus me üritame palves saadud suunised ellu rakendada.”

Tänases saates räägime palvest religioonipsühholoogi Tõnu Lehtsaare ja teoloog Tauri Tölptiga [3]. Nii Tauri kui ka Tõnu pidasid sel kevadel külalisloengu EBS-i “Oluliste raamatute” [4] sarja kuuluval kursusel “Alateadvuse invasioon” [5], mille fookuses oli Ameerika psühholoogi William Jamesi teedrajav teos “Usulise kogemuse mitmekesisus” [6].

Peatse kohtumiseni!

Hardo

————————————————

[1] teejuhid.postimees.ee/7457148…

[2]    • Matthew Fox: “Ma …  

[3] teejuhid.postimees.ee/7675832…

[4]    • Olulised raamatud  

[5] drive.google.com/file/d/1Z9dj…

[6]    • John Gray: “Willi…  

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Populaarsed

Hiljutised