#190 Raun Juurikas ja Mart Raukas, "Ateena ja Jeruusalemm"

JAGA:

Filmi juhtiv mõte on: “Kui tahad rahu, võta omaks ning usu! Kui tahad Tõde järgida, pead otsima!” Selle moto olen ma laenanud saksa filosoof Friedrich Nietzsche kirjast oma õele ning see iseloomustab kogu filmi, mis heidab pilgu Euroopa kultuuri ajalukku sügavuti ja küsib: “Kes on need inkvisiitorid, kes fanaatilise järjekindlusega on antiikajast peale püüdnud hävitada klassikalise kultuuri ideaale?” ütleb filosoof ja filmirežissöör Mart Raukas Postimehele antud intervjuus [1]. Ta räägib siin oma mängufilmist “Inkvisiitorid” [2], mis käsitleb antiikkultuuri süstemaatilise hävitamise näitel meie tänase tühistamiskultuuri lätteid.

Ateena ja Jeruusalemm on meie tänase elukorralduse kaks sammast ning nendevaheline pinge võib-olla paljuski praeguste probleemide sügavaim põhjus. “Igas hotellitoas on piibel, sama hästi võiks seal olla aga ka “Odüsseia”,” ütleb selle kohta USA jungiaanlik psühholoog James Hillman (vt TT#177 “Uus hingeteadus”[3]).

Tänases saates on plaanis rääkida Mart Raukase ja teda filmi heli osas nõustanud Raun Juurikaga [4] inkvisiitoritest ja tühistamistkultuurist ning nende kaugematest ajaloolistest lätetest.

Peatse kohtumiseni!

H.

———————————

[1] elu24.postimees.ee/7662176/in…

[2]    • Filmi INKVISIITOR…  

[3] www.youtube.com/live/cE0InwTm…

[4] www.youtube.com/live/JAm607tj…

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Populaarsed

Hiljutised