#186 Peeter Koppel ja Kaarel Ots, "Volckeri pärand"

JAGA:

”See, mida Volcker tegi, nõudis erakordset vaprust,” sõnas tema järeltulija tunnustavalt,” kirjutasin ma oma 2015. aastal ilmunud raamatus “Majanduslik inimene ja poliitiline loom” [1]. Paul Volcker [2] oli USA keskpanga 12. president, kes oli ametis aastatel 1979–1987. Tema järeltulija oli Alan Greenspan, kes oli keskpanga eesotsas ligi kaks aastakümmet (aastani 2006).

Jimmy Carteri ametisse määratud Volcker tõstis 1981. aasta suvel rahaturu lühiajalise intressimäära 20 protsendini. Selle tulemusel langes 1980. aastal 13,5 protsendini küündinud inflatsioonimäär kolm aastat hiljem 3,2 protsendi peale. Möödunud aastal oli USA inflatsioonimäär 8,0 protsenti, nii kõrge oli see viimati 1981. aastal. Inflatsioonist oli juttu ka sarja 151. saade “Varaklass – leib”, kus osalesid Armin Kõomägi ja Kaarel Ots [3].

Homme on Kaarel Tähenduse teejuhtide stuudios koos Peeter Koppeliga.

Ootan seda jutuajamist suure huviga.

Jaksu ja rõõmsat meelt!

H.

—————————————

[1] www.apollo.ee/majanduslik-ini…

[2]    • Ray Dalio & Paul …  

[3]    • Leivapätsi tootlu…  

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Hiljutised