#185 Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt, "Särav barokk"

JAGA:

“Nagu suurte ettevõtmistega tihti juhtub, läks ka siin info pisut lappama ja kontserdipaigal oodati etteastet nimega „Särav barokk“. Ühele päevale kiilutud kolmel kontserdil – Rakvere keskkoolis, Rakvere Lihakombinaadis ja Tapa üksikjalaväe pataljonis – ei tundunud kontserdipaikade ega ka publiku poole pealt olevat kuigi suurt ühisosa, kuid üht-teist siduvat võis ometi leida. Kokku said kontsertidest osa ligi 600 inimest, kellest vabatahtlikult oleks „säravat barokki“ tulnud kuulama ehk vaid mõned, kui sedagi. Lisaks kavale, mis pealkirjaga kuidagi ei haakunud, jäi publik armutult ilma ka igasugusest äratundmisrõõmust. Tundub, nagu oleks muusikalise suitsiidi tarvis kõik tingimused täidetud…,” kirjutas Tähenduse teejuhtide 27. numbris [1] varajase muusika ansambli Cantores Vagantes [2] kunstiline juht Taavi-Mats Utt. Kõnealuses kirjatükis oli jutt samanimelisest vestlusringist, kus Taavi-Mats osales koos klavessinist Reinut Tepiga [3].

Täna on Taavi-Mats stuudios Cantores Vagantese teise kunstilise juhi Reet Sukaga. Mul on plaanis uurida, mis säravas barokis ehk varajases muusikas vahepeal on põnevat juhtunud.

Peatse kohtumiseni!

H.

————————————————

[1] teejuhid.postimees.ee/7694928…

[2] www.emic.ee/?sisu=interpreedi…

[3]    • 25. Reinut Tepp j…  

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Populaarsed

Hiljutised