"Staadionijutud", 1. osa | Rasmus Mägi mõtestab lahti oma sportlaskarjääri tõusud ja mõõnad

JAGA:


Esimese eestikeelse kergejõustiku taskuhäälingusaate avaosas meenutab oma karjääri eredamaid hetki, räägib treeningute ülesehitusest ja vaatab tulevikule otsa mitmekordne tiitlivõistluste finalist, 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi.

“Ma ei ole kunagi valinud ühte konkreetset sportlast, kelle järgi joonduda. Ma arvan, et see on ka üsna ohtlik. Kellelgi ei maksa oma orignaalseid iseloomuomadusi ära kaotada, et lihtsalt jäljendada mõnda teist sportlast. Tegelikult on meil kõigil piisavalt originaalsust. Kedagi jäljendades võime aga kaotada just selle, mis meid aitaks läbimurdele,” rääkis tartlane uues saates.

Kuna igas saates võetakse meie kergejõustiklaste karjäär lahti erinevate märksõnade kaudu, jutustab Mägi näiteks eeskujudest rääkides loo, kuidas ta väikese kergejõustikusõbrana sakslasest OM-hõbeda Frank Busemanni süles võistlustele sõitis, kui suur pettumus oli vigastuse tõttu Londoni MM-ilt eemale jäämine ja mil moel saab isegi rasket lõigutreeningut nautida.

“Eriolukorraga seoses sain hiljuti üle pika aja treeningul natuke pikemat distantsi kiiremini joosta. See võis kohatu välja näha, aga ühel hetkel tundsin, et mul tuli jooksu ajal naer peale,” rääkis Mägi.
Avasaate küsimusmängus puudutasime Rasmuse lapsepõlve ja TV 10 Olümpiastarti sarjas näidatud tulemusi.

Eesti kergejõustikuliidu sportlaskomisjoni kaudu ellu kutsutud saade hakkab eetris olema kolmel suvekuul iga nädala kolmapäeval. Saadet juhib Karl Rinaldo, vahetekstid loeb sisse legendaarne kohtunik Peeter Randaru.

Veel

Staadionijutud
Staadionijutudhttps://www.ekjl.ee
Esimene eestikeelne kergejõustiku taskuhäälingusaade keskendub põhjalikult meie meelisalale, võttes spordiala võlud ja valud lahti koos sportlaste, treenerite ja muude asjaosalistega.

Populaarsed

Hiljutised