#26 Mõjutamisest ja massikäitumisest

JAGA:

Elanike mõjutamine, õõnestustegevus, varjatud ohud ja vandenõud on vaid mõned märksõnad Siseturvalisuse taskuhäälingu uuest suvisest saatest.

Sisekaitseakadeemia magistrant Eve Noor-Feldmann on teinud tunnustuse pälvinud teadustöö, mille mõjud ulatuvad kaugemale, kui tavapilgul arvata võib. Saates on endiselt fookuses elanike turvalisus, aga sel korral räägime sellest kui suur hulk inimesi muudab samaaegselt oma tavapärast käitumist ehk mis ohud võivad elanikkonna mõjutamise tulemusena üles kerkida ning kas need ohud võivad viia riigi julgeolekut ja põhiseaduslikku korda ohustava massikäitumiseni. Peatume lõputöö põnevamatel avastustel ja püüame selgeks teha, kas ohtude alla läheb ka propaganda, religioossed kogunemised või jalgpallifännide kaklused.

Mis massikäitumine üldse on ja miks me nimetame mõjutamist ohuks riigi julgeolekule? Millised on õõnestustegevuse märgid, kas välisriikide mõjutustegevus on meedias piisavalt kajastatud ning kas inimesed üldse tajuvad, et nad on mõjusfääris?

Saatekülalised:

Eve Noor-Feldmann, Sisekaitseakadeemia magistrant

Martin Purre, magistritöö juhendaja Kaitsepolitseiametist

Saatejuht on Teele Seire.
Magistritöö leiab digiriiulist: digiriiul.sisekaitse.ee/handle/123456789/3073.

Veel

Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse taskuhäälingus käsitleme teemasid, mis ühel või teisel moel meie inimeste, riigi ja ühiskonna turvalisust mõjutavad.

Hiljutised