#19 ERISAADE vene õigeusust ja julgeolekust

JAGA:

Erisaade vene õigeusust ja julgeolekust, mis on ajendatud 25. septembril Venemaa Õigeusukiriku patriarh Kirilli väljaütlemistest, mida saab käsitleda selge mõjutustegevusena ja Venemaa agressiooni õigustusena Ukrainas.

Seekordses episoodis selgitame, miks on Eestis kaks õigeusu kirikut ning kas Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik on Eestis julgeolekuoht. Miks on üldse oluline, et MPEÕK juht Eugeni enda seisukohad selgelt välja ütleks ja kas tänasel kohtumisel jõuti ühisele mõistmisele?

Taust:
Siseministeerium soovis selgitusi ja kutsus Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) kõrgeima vaimuliku kohtumisele, et kirik, kui organisatsioon, selgitaks ja kommenteeriks Eestis avalikult enda seisukohti patriarh Kirilli sõnavõttude osas. MPEÕK metropoliit Eugeni ütles ka jätkukohtumisel 18. oktoobril siseministeeriumi esindajatele, et ei jaga patriarh Kirilli vaateid Ukraina sõjale. 

Külalised:
Siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler Raivo Küüt ja
Siseministeeriumi usuasjade nõunik Ringo Ringvee

Saatejuht Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Teele Seire

Veel

Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse taskuhäälingus käsitleme teemasid, mis ühel või teisel moel meie inimeste, riigi ja ühiskonna turvalisust mõjutavad.

Populaarsed

Hiljutised