#14 välisinvesteeringute mõju Eesti julgeolekule

JAGA:

Välisinvesteeringud on vajalikud meie ettevõtete ja majanduse arenguks. Eesti riik ja ettevõtjad näevad palju vaeva, et neid kaasata. Teisalt on riike, kelle huvi Eestisse investeerimisel ei pruugi olla vaid majanduse elavdamine või meie riigiga hea koostöö hoidmine. Mis juhtuks, kui Hiina või Venemaa omaks arvestatavat osa meie lennujaamades, sadamates ja raudtees?

Selliste olukordade vältimiseks on ette valmistatud eelnõu, mis võimaldab hakata hindama välisinvesteeringu usaldusväärsust. Eelnõu rakendumisel saab analüüsida investeeringute mõju Eesti julgeolekule või avalikule korrale. Seda eriti juhul, kui välisinvestor soovib osaleda ühiskonna toimimise seisukohalt olulises Eesti majandusvaldkonnas, tehes investeeringu kindlaksmääratletud sektorites tegutsevasse ettevõtjasse. Kuidas leida tasakaalu majandus- ja julgeolekuargumentide vahel?

Seekordses episoodis räägimegi välisinvesteeringute mõjust, nende usaldusväärsuse hindamisest ja sellest, milliseid muutusi eelnõu rakendumine endaga kaasa toob. Valitsus kiitis eelnõu heaks 9. juunil link.

Pooletunnises arutelus osalevad:
Siseministeeriumi julgeolekupoliitika ekspert Silvester Soop ja
Majandus ja kommunikatsiooniministeeriumi välisinvesteeringute nõunik Natalja Rüütel.

Saatejuht Teele Seire

#kuulamissoovitus #siseturvalisusetaskuhääling

Veel

Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse taskuhäälingus käsitleme teemasid, mis ühel või teisel moel meie inimeste, riigi ja ühiskonna turvalisust mõjutavad.

Populaarsed

Hiljutised