MM #3| Kas me võime üldse MM-i süümepiinadeta vaadata?

JAGA:


Jälle need inimõigused! Hoidke poliitika ja jalgpall ometi lahus! Laske meil jalgpalli ka vaadata!

Tõenäoliselt oled juba aru saanud, millest sel korral juttu tuleb. Pikk ette (ja MM-ile) võtab luubi alla enne turniiri enim poleemikat tekitanud teema ehk inimõigused. Külas on Kelly Grossthal Eesti Inimõiguste Keskusest.

Kas jalgpallifunktsionäride jutt kultuuri austamisest on üldse kuidagi tõsiseltvõetav? Katar on riigina liitunud ÜRO Inimõiguste deklaratsiooniga ning kohalik kultuur ei saa olla üle inimõiguste kultuurist.

Viimsisse kerkib jalgpallihall. Kui halli ehitusel hukkuks töölisi seetõttu, et ei ole tahetud erinevatest standarditest ja reeglitest kinni pidada, siis kas saaksime sellest kõrvale vaadata?

Eesti meediat ning eriti jalgpalliajakirjanikke tuleb kiita, sest seekord on inimõiguseid puudutav kajastus olnud väga hea, neutraalne ning faktipõhine.

FIFA ja Katari valitsus on lubanud, et MM-i ajal tagatakse inimõigused nii nagu vaja. Kas ainult fännidele ja jalgpalluritele? Lubatud on üldse palju erinevaid asju, aga samal ajal on ka paljudest lubadustest taganetud.

FIFA saadab välja kirju, mis on naeruväärsed ja naljakad. Olukorras, kus kõik nii kui nii teavad, milline on päris olukord Kataris, püütakse jõuga nö poliitikat ja jalgpalli lahus hoida. Sellist riiki ei saa usaldada ja tegelikult ka FIFA-t.

Põnevaid teemasid on saates veel ning tegelikult võiks kõigest rääkida veel põhjalikumalt.

Kui soovid kuulamise kõrvale ka natuke lugeda, siis Human Rights Watch on pannud kokku päris põhjaliku raporti olukorrast Katarris ja MM-iga seotud inimõiguste rikkumistest.

FOTO: Scanpix / Sportimage / David Klein

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Populaarsed

Hiljutised