Toiduraiskamisest Britta Reteli ja Harri Mooraga

JAGA:


Seekordses podcast’is räägime sedavõrd olulisest teemast nagu toiduraiskamine. Kevadel tutvustas Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI) Eestis tekkivate toidujäätmete ja toidukadude kohta tehtud uuringu tulemusi, millest selgus, et keskmiselt viskavad Eesti pered aastas prügikasti 180-220 euro eest toitu. Kokku läheb aga Eestis aastas raisku 164 miljoni euro eest toitu, mis teeb kokku 167 tuhat tonni toidujäätmeid.

Kuidas seda olukorda parandada? Kas rohkem toitu läheb raisku poodides või majapidamistes? Mis vahe on „parim enne“ ja „kõlblik kuni“ tähendustel? Mis saab poodides ülejäävast kaubast? Nendel teemadel arutlevad advokaadibüroo Soirainen vandeadvokaat Britta Retel, SEI vanemteadur Harri Moora ja LHV eraisikute finantseerimise osakonna juht Marko Kiisa.

Veel

LHV
LHVhttps://www.lhv.ee
LHV on Eesti pank ja pensionifondide haldur. Meie visiooniks on Eesti, kus inimesed ja ettevõtted julgevad suurelt mõelda, ette võtta ja tulevikku investeerida. LHV Podcastiga juhime tähelepanu teemadele nagu majandus, investeerimine, ettevõtlus, pangandus ja innovatsioon. Kõigele, mis LHV-ga kokku käib. Põnevad jutuajamised ja inimesed. Ootame ka sinu tagasisidet. Head kuulamist!

Populaarsed

Hiljutised