Veiko Valkiainen ja Paul Vahur: holakraatias tagatakse koordinatsioon ja joondatus koosolekutega

JAGA:


Me oleme koos Pauliga tagasi holakraatia lainel! Seekord teeme süvasukeldumise holakraatia südamesse ja tõmbame detailideni juppideks holakraatia koosolekud. Nagu ikka, usun, et see on põnev kuulamine kõigile, kellel huvi kaasaegsete juhtimispraktikate vastu.

“Holakraatia üks suurimaid võlusid on just nimelt sealsete koosolekute struktuuri ja protsessi ülesehitus, ning samuti viis, kuidas neid läbi viiakse. Viskasime kunagi isegi omavahel nalja, et vaata, kuidas on Brian Robertson koos oma jüngritega läbi hammustanud nö kuldse koodi või salavalemi, kuidas grupp inimesi saavad omavahel teemad niimoodi ära klaaritud, et traditsioonilist juhi rolli ei peagi otseselt grupis olema. Ehk et koosolekud on üles ehitatud sellisel moel, et vastava protsessi järgimisel jõutakse suure tõenäosusega ka lähemale soovitud lahendustele. Kui tavapärases hierarhilise organisatsioonis on meeskonna juht see, kes rollide omavahelise koordinatsiooni ja joondatusse tagab, siis holakraatias nagu otseselt sellist juhi rolli ei eksisteerigi. Ei ole juhti, kes ütleks, kuidas me nüüd koos jookseme siin mänguplatsil, et võit koju tuua. See mängujoonis, kuidas me kõik koos siin platsil võidu välja mängime, joonistub välja kõigi tiimiliikmete ühises koosmõjus koosoleku käigus.” – Veiko Valkiainen ja Paul Vahur

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised