Veiko Valkiainen ja Katrin Ahlberg: aeg-ajalt peame iseendale ütlema ’STOP’

JAGA:


Salvestasin seekordse episoodi oma sõbra ja hea teekaaslasega gestaltteraapia õpingute ajalt, Katrin Ahlbergiga. Katrin toimetab täna terapeudina, mina coachina. Meid mõlemaid seob sügav huvi inimeste ja psühholoogia vastu, sh ka inimeste juhtimise psühholoogia vastu. Oleme Katriniga nendel teemadel palju omavahel mõtteid vahetanud ja nüüd tekkis tunne, et me võiks neid vestlusi ja mõttearendusi ka salvestada ja laiemalt jagada – usun, et see kõnetab. Räägime käesolevas episoodis mitmetel (enese)juhtimist puudutavatel teemadel, kuid lõpuks jõuavad kõik mõttearendused ikkagi sinna, et juhi suhe ja kontakt iseendaga on üks eduka (enese)juhtimise eeldusi.

“Psühholoogid on selgeks teinud, et keskmiselt mõtleb inimene ligikaudu 50 000 – 70 000 mõtet päevas. Huvitav seejuures on, et suur osa neist mõtetest on korduvmõtted ehk me ketrame peas samu teemasid ikka ja jälle uuesti. Kusjuures lõviosa neist korduvatest mõttemustritest on pigem negatiivse alatooniga. Teadlikkus sellest, et ma olen jäänud kinni mingisse mõttemustrisse ja kaotan ennast mõtetesse, mis viivad mind rändama kuhugi minevikku või tulevikku, eeldab ikkagi kohalolu ja oma tunnete tundmist. See käib läbi tunnete teadvustamise. Selleks, et saada hea kontakt iseendaga, on vaja aga peatuda. Mida tähendab peatumine? Selleks võib näiteks kasutadagi sõna ’STOP’. See sõna on märgilise tähendusega ja viitabki sõna otseses mõttes aja maha võtmisele, peatumisele. See annab meile käskluse – jää korraks seisma. Öeldes ’STOP’ me nö katkestame oma senise sisekõne ja segame oma ketravale mõttemustrile vahele. Me nö rikume selle mõttemustri jada ära ja lööme ennast sellest mustrist välja. Sellega anname endale võimaluse tekitada ruumi ja õhku, et küsida endalt – mis on see, mida ma hetkel tunnen ja mida ma päriselt praegu vajan? Keerukaks teeb selle paljude jaoks see, et me ei ole harjunud kasutama oma keha tunnetust. Me ei ole harjunud tähele panema, mis on see tunne, mida me parasjagu oma kehas tunneme. Kuid see on tee parema eneseteadlikkuse ja -kontaktini.” – Veiko Valkiainen ja Katrin Ahlberg

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised