Riinu Lepa: igas inimeses on olemas see säde, mida me vajame selleks, et koos edukalt tegutseda

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on ühistarkusega juhtimise fänn ja sotsiaalse ettevõtluse eestkõneleja Riinu Lepa. Riinuga viis meid hiljuti kokku ühine huvi holakraatia/ sotsiokraatia vastu. Kui minu taust on eelkõige holakraatia praktika, siis Riinu on rohkem kodus just sotsiokraatias. Kui meie vestluse esimene pool puudutab eelkõige laiemat sotsiaalse ettevõtluse konteksti ja käsitleb erinevaid seiku Riinu kirjust taustast, siis episoodi teine pool keskendub aga sotsiokraatia alusprintsiipidele, mis on paljuski ka holakraatia juurteks. Usun, et see vestlus võiks huvi pakkuda kõigile, kes soovivad oma organisatsioonis paremini rakendada meeskonnaliikmete ühistarkust.

“Sotsiokraatia aluseks on mõtte- ja eluviis, kus kõik inimesed on ühtmoodi aktsepteeritud ja väärtustatud. See on olnud algusest peale hästi oluline väärtus. Lisaks sellele on sotsiokraatia aluseks ka uskumus, et igas inimeses on olemas see sisemine säde, jumalus, tarkus ning võime sellega ühenduda. Nende väärtuste baasil saab ka selgeks, et sotsiokraatias on kõik organisatsiooni liikmed võrdselt olulised ja kõikide hääl on kuuldud. Juhtimises ei tehta midagi ilma selleta, et kõik oleks ära kuulatud ja ühine otsus langetatud. See näeb välja umbes nii, et me istume kõik koos ringis (ringis seetõttu, et ring on struktuur, kus kõik saavad olla võrdsed) ja me võtame omaks arusaama, et igas inimeses on olemas see tarkus, mida me kollektiivselt vajame, et me saaksime koos edukalt tegutseda. Selle praktika tõeline pärl ja väärtus peitubki selles, et me hakkame nägema igat inimest tema eheduses ja samuti tema sisemist tarkust, mida ta siis endaga meeskonda kaasa toob. Kuigi alguses võib tunduda, et arvamuste paljusus lihtsalt sogab vett ja nüüd on veel keerulisem otsuseid teha, siis tegelikult see niimoodi ei ole. Iga inimese arvamus, eriti kui ta on erinev sellest, mida grupp arvab, annab mitmekesisema pildi sellest, mida me siin teeme, miks me teeme, kuidas me teeme. Igas inimeses on olemas see säde, mida me vajame selleks, et koos edukalt tegutseda – mis on ka sotsiokraatia üks olulisi aluspõhimõtteid. Nii laiendame oma maailmavaadet ning võimet mõista teisi inimesi.” – Riinu Lepa

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised