Rain Laane: peeglisse vaadates võiks endalt küsida – miks peaks keegi tahtma mind enda juhiks?

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on pikaaegne tippjuht Rain Laane. Raini juhikarjääri ilmestavad kolm suuremat perioodi: 8 aastat IBM Eestis, 12 aastat Microsoftis nii Eesti kui ka Balti regiooni juhina ning nüüd viimased aastad #tervisekassa juhatuse esimehena. Rainiga räägime, kuidas tema tippjuhiks kujunemise teekond välja näeb ning mida ta oma kogemuste põhjal juhtimise juures kõige olulisemaks peab.

“Ma tahaks meie vestluse viia sõnapaari peale – juht versus liider; või siis formaalne juhtimine versus see, et inimesed tahavad järgneda ja olla juhitud. See on oluline erisus, milles minu arvates Eestis on veel arenguruumi; see on see, mis eristab määratud juhti sellest, kes on selle organisatsiooni tegelik liider. Reeglina, kui räägitakse organisatsiooni püramiidist ja joonistatakse struktuuri peegeldav kolmnurk, siis selle tipuks on piltlikult öeldes Džomolungma kõrgeim punkt, kus tippjuht on üksinda seal kõrgel-kõrgel tipus, ning tuul ulub ja on väga kõle olla. Nüüd, kui mina organisatsiooni joonistan, siis ma keeran selle kolmnurga teistpidi. Sellisel juhul võiks juhi roll seisneda erinevate takistuste eemaldamises tulemuste saavutamise teelt. Kui organisatsiooni struktuuri peegeldav kolmnurk on pea peale pööratud, siis juhtide ülesanne on võimaldada oma inimeste potentsiaali avada ja aidata neil oma võimeid ja oskusi rakendada kõige paremal moel. Minu lähtekoht on, et usalda inimesi, lase inimestel teha oma tööd, lase neil parimal moel ära teha kõik see, milleks nad on organisatsiooni palgatud. See mõtteviis on mind isiklikult väga palju aidanud juhina. Lihtsas keeles öelduna võiks käsitleda juht versus liider erisust ka kui mina versus meie mõtteviisi. Kui su esimene mõte uute challenge’ite, proovikivide ilmnemisel on see, et kuidas see mind juhina mõjutab, siis peaks tõsiselt peeglisse vaatama ja mõtlema, et äkki ma peaksin siin elus midagi muud tegema. Kui aga su esimene mõte on seotud pigem sõnaga ‘meie’ ja selle ‘meie’ all on suurem hulk rahvast, siis ma arvan, et te olete õigel teel. Hommikul peeglisse vaadates võiks endalt küsida – miks peaks keegi tahtma mind enda juhiks? Ja see ei ole pelgalt filosoofiline küsimus, selles on palju praktilist sügavust.” – Rain Laane

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised