Käesolev episood on valminud koostöös ettevõttega Upsteem, kes pakub ägedaid tarkvaralisi lahendusi nii arenguvestluste kui ka tagasiside ja rahulolu-uuringute läbiviimiseks organisatsioonides. Minu seekordseks vestluskaaslaseks ongi Upsteem’i juht ja üks ettevõtte asutajatest Karl Laas. Tundes Karli juba aastaid, võin öelda, et ta on pühendunud juhtimise ja inimeste arendamise tehnoloogiate fänn. Meie vestlused Karliga on minu jaoks alati olnud põnevad; tema huvi valdkonna vastu peegeldub ka selles, et ta on kursis, mis parasjagu HR tehnoloogiate valdkonnas toimub. Selles episoodis põrgatamegi Karliga mõtteid selle ümber, mida on tänane uus reaalsus toonud HR ja juhtimis-uuringute valdkonda ning millised on erinevad võimalused tänases virtuaalmaailma poolt kaaperdatud tiimides traditsiooniliste HR uuringutega paremat meeskonnatunnetust luua.
“Virtuaalmaailm, kus me kõik nüüd viimase aasta oleme peaasjalikult toimetanud, on paratamatult kaasa toonud teatud puudujäägi inimlikul tasandil suhtluse osas. Seda saab ja tuleb lahendada. Tänastes koroonatingimustes olemegi Upsteem’i meeskonnaga välja töötanud täiesti uue rahulolu-uuringu standardi, mis pöörab ekstra tähelepanu just kaugtööga kaasnevale füüsilisele eraldatusele ning aitab kraadida, kuidas ühes või teises tiimis ikkagi meeskonnatundega asjalood on. Oleme oma klientidega koostöös aru saanud, et tänases uues reaalsuses on vaja iga teatud aja tagant mõõta meeskonna pulssi ja kaardistada meeskonna olukord uuesti. Oluline on aru saada, kuidas juhid tiimiga toime tulevad ning mis on meeskonna vaimse tervise hetkeseis. Oleme klientidega arutanud, et kodukontor ja 24/7 online elu võivad kaasa tuua mitmeid ületöötamise ja kvaliteetsetest inimsuhetest võõrandumisega kaasnevaid nähtusi. Ja seetõttu on mul väga hea meel, et me saame aidata organisatsioonidel avastada selliseid võimalikke puudujääke ja ohukohti meeskondade sisekliimas.” – Karl Laas
Kuulake ikka …
PS! Raamat, millest vestluses ka juttu on: Karl Laas ja Vladimir Jelov. Personalivaldkonna infosüsteemid, sissejuhatus. Olevik, tulevik, rakendamine ja valik.