Karin Hango: juht kui meeskonna ergastaja

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on üks Eesti juhtide ja organisatsioonide arendamise suurkujusid Karin Hango. Koolitusfirma SELF ühe eestvedajana on ta koolitamise ja konsulteerimisega tegelenud juba üle 25 aasta, aidates organisatsioonidel saavutada edu inimesi rikastavatel viisidel läbi teadlikkuse, spontaansuse ja autentsuse kasvatamise. Konsultandina on Karin keskendunud eelkõige nii juhtimisalasele konsulteerimisele kui ka muudatuste konsulteerimisele. Meie vestlus toob välja Karini sügava tunnetuse ja kogemuse nii psühholoogiast, psühhodraamast kui ka muudatuste coaching’ust.

“Juht saab palka selle eest, et ta tekitab inimestes enda ümber selliseid seisundeid ja tundeid, mis võimaldavad neil hästi ja naudinguga oma tööd teha. Meil kõigil on paremaid-halvemaid päevi ning seisundeid, juht aga võiks enda vormis olemise eest ise suuta vastutada. Lisaks peaks juht olema võimeline ka käivitama meeskonnas protsesse, et temaga koos toimetavate inimeste seisundid ja olek oleksid piisavalt ergastatud. See tähendab, et nad oleksid meeskonnana üheskoos võimelised hea energiatasemega ka mittetriviaalseid ülesandeid edukalt lahendama. Suurel määral eeldab see, et juht peab olema ka nö pehmes juhtimisvaldkonnas kodus ning suudab lugeda ja juhtida ka neid mitteratsionaalseid inimese külgi. Et olla liidrina edukas, peab ta suutma registreerida ja lugeda seda infot, mis iseloomustab keskkonda ja õhkkonda tema ümber ning seda siis ka enda olemisega ergastada ja soovitud suunas juhtida.” — Karin Hango

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised