Helen Sabrak: ma usun iga inimese piiritutesse võimetesse ja potentsiaali

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Avatud Kooli eestvedaja Helen Sabrak. Helen on Noored Kooli programmi vilistlane ja töötanud ajalooõpetajana Tallinna Kunstigümnaasiumis ning Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Enne haridusmaailma sukeldumist töötas Helen aastaid erasektoris, sh Eesti Energia kontserni kommunikatsioonijuhina. Imetlen Heleni sügavust ja kirge hariduse vallas toimetamisel. Ma olin vaimustunud Heleniga vestlusest, sellest õhkub nii palju head, soojust ja soovi maailma päriselt paremaks muuta. Äge!

“Juba psühholoogiaõpingutest on mul hästi suur usk humanismi ja eneseaktualiseerimisse. Ma usun hästi sügavalt sellesse, et kõik inimesed on võimelised palju rohkemaks, kui nad ise arvavad, et nad on võimelised. Asi on selles, et elades siin maailmas seda elu me kohtume erinevate piiravate uskumustega, mis hakkavad meid ühel või teisel moel pidurdama. Need on uskumused, mis võtavad maha hoo unistada suurelt ja elada täiel rinnal. Ja mul on veendumus, et kooli võimuses on kujundada seda väärtusmaailma ja neid uskumusi lapses; loomulikult pere ja õpilase lähisuhted kodus on ikka need kõige olulisemad, kuid ma ei alatähtsustaks siin ka kooli mõju. Mäletan eredalt ühte uuringut, kus joonistus selgelt välja, kuidas 3. klassi õpetajate erinevad uskumused ühte või teise õpilasse olid märkimisväärses korrelatsioonis sellega, mis siis konkreetselt ühest või teisest õpilasest 20. aasta perspektiivis sai. Mind väga puudutab mõte, et see, mida õpilane koolis kogeb mõjutab suurel määral tema hilisemat käekäiku täiskasvanuna. Võime siin tuua väga lihtsaid näiteid, kus inimene ei ole kunagi julgenud hiljem teiste ees laulda, sest talle tehti koolis selgeks, et ta ei oska ega saagi oskama laulda. Või näiteks teavad mõned inimesed juba maast ja madalast, et nad ei ole matemaatika inimesed, sest õpetaja tegi selle neile koolis selgeks. Ja siis täiskasvanueas peame nende piiravate uskumustega maadlema. Inimeste potentsiaali nägemine ja selle realiseerimine on miski, mis on mulle väga südamelähedane. See mõtteviis ilmestab hästi meie vereringet ka siin Avatud Koolis.” – Helen Sabrak

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised