Coaching, negatiivsete mõtete dieet ja positiivsuse muskel

JAGA:


Käesolev episood on jätk minu mõtiskluste seeriast coachingu teemadel. Mulle tundus, et siia aasta lõppu, ja veel sellise erakordse aasta lõppu, sobib teemana imehästi positiivsuse üle arutelu. Arutlen valjult, miks on oluline kasvatada iseendas positiivsuse musklit ja annan selleks ka ühe praktilise harjutuse, mida saad kohe iseenda peal katsetada.

“Psühholoogid on välja peilinud, et keskmiselt mõtleb inimene ligikaudu 50 000 – 70 000 mõtet päevas. Huvitav on, et suur osa neist mõtetest on korduvmõtted ehk me ketrame peas samu teemasid ikka ja jälle uuesti. Markantne seejuures aga on, et lõviosa neist korduvatest mõttemustritest on pigem negatiivse alatooniga. Eestlasena tundub mulle eriti, et meie mõttemustrites ja kõnepruugis on sõna ‘muretsemine’ kesksel kohal. Eestlane muretseb kogu elu ja kõige pärast. Kes muretseb maja, kes auto, kes muretseb lapse, jne. Muud nagu polekski kui ainult kogu elu üks suur muretsemine. Võiks öelda, et murelikkus on paljuski meie loomulik seisund. See sõna sobib igasse päeva ja olukorda, nii heas kui halvas. Aga ma kutsuks üles korra otsa vaatama, kas murelikkus on ikka see seisund, mis toetab meid? Kas pidev muretsemine, mis meile on nii harjumuspärane, aitab ikka kaasa sellele, et meie subjektiivne heaolu ja õnnelikkuse tase oleksid kõrged? Mis saaks hoopis siis, kui me lõpetaks muretsemise? Mulle meeldib mõelda nii, et me ise aitame paljuski oma sisemiste mõtete, ootuste ja uskumustega kaasa sellele, millises maailmas me tajume ennast elavat. See toimib natuke nagu isetäituv ennustus, kus meie mingi sisemine veendumus või ootus, olgu see siis põhjendatud või mitte, kujundabki reaalselt päriselu olukorda tänu sellele, et see omaksvõetud veendumus või ootus mõjutab ju meie käitumist. Seepärast kutsungi sind üles proovima negatiivsete mõtete dieeti, seda kasvõi ainult ühe päeva. Proovi, kuidas on loobuda mingiks ajaks kõikidest negatiivsetest mõtetest. Juba see ise, et sa hakkad tähele panema oma murest kantud sisekõne – kuidas sa teistest, endast ja maailmast laiemalt mõtled – aitab kaasa positiivsuse muskli kasvatamisele.” – Veiko Valkiainen

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised