#361 | Vastuoluline Iraan: ajutistest abieludest, mitmenaisepidamisest, kiuslikust kombluspolitseist

JAGA:


Tänase saate külaline Susanna Veevo jutustab meile Iraanist, kus ta on rännanud palju ja aja jooksul seda riiki armastama hakanud. Küll aga on pealinna Teheraniga tal jätkuvalt veidi vihkamise suhe, sest see linn on liiga intensiivne.
Saates tuleb juttu näiteks kombluspolitseist – ebameeldiv politseiliik, mis püüab trahvida inimesi, kes avalikus kohas liiga kõvasti naeravad või ei ole (kogemata) õigesti end katnud. Kuigi kombluspolitsei turiste niivõrd ei kiusa, kehtivad ka välismaalastele enda katmisel ja käitumisel samad reeglid, mis kohalikele. Muuseas, Iraan on ainus riik maailmas, kus ka turistid peavad järgima täpselt samu reegleid, mis kohalikud.
Veel jutustab Susanna naiste olukorrast. Kuigi paljud kohalikud naised on kõrgharitud, on neil tööl käimine komplitseeritud ühiskonna suhtumise pärast. Iraani mehed usuvad aga täiesti siiralt, et lääne naised on kerglased – Susanna avaldab ka põhjuse, miks nii arvatakse. Kuna Susanna on reisinud Iraanis nii üksi kui ka mehega, tajub ta, kui erinev on olnud kohalike suhtumine. Üksi reisival naisel on päris keeruline.
Kuula ka põnevaid lugusid ajutistest abieludest, mitmenaisepidamisest, iraanlaste kodudest ja palju muud.
Vestlust juhib Liina Metsküla.
Susannal ilmus hiljuti ka raamat “Minu Iraan”.

Veel

Järgmine Peatus
Järgmine Peatushttps://www.ohtuleht.ee/olraadio/jargminepeatus
Reisisaade, mis toob sinuni kauged maad ja annab nippe, kuidas ise sinna soodsalt jõuda.

Populaarsed

Hiljutised