256.osa: Hiina võim, Hongkongi meeleavaldused ja miks peavad hongkonglased end hiinlastest paremaks

JAGA:


Tänase saate külaline on Teele Rebane, kes räägib elust Hongkongis, sealsetel meeleavaldustel osalemist ning Hongkongi tulevikust.

Teele õpib Hongkongi ülikoolis ajakirjandust. 2019. aastal avanes noore ajakirjaniku jaoks harukordne võimalus kajastada sealmail toimuvaid suuri meeleavaldusi.

Meeleavaldused said alguse, sest Hiina tahtis kehtestada uut väljaandmisseadust, mille järgi saaksid nad viia Hongkongist Hiina kohtu ette inimesi, kelle on kurjategijateks kuulutanud. Rahvale see ei sobinud – Hongkong peaks olema 2047. aastani Hiina erihalduspiirkond, mistõttu ei tohiks riik linna tegemistesse niiviisi nina toppida.

Meeleavaldused kestsid küll pikalt ja muutusid vägivaldseks, kuid resultaat oli hoopis vastupidine – Hiina võim sekkub Hongkongi asjadesse veelgi rohkem kui enne. Hongkongi inimesed ei taha aga muutuda sellisteks nagu hiinlased. Teele sõnul vaatavad hongkonglased hiinlastele veidi ülevalt alla ja peavad neid lammasteks.

Saates jutustab Teele, mida koges ajakirjanikuna meeleavaldusi kajastades ning mis hirmutavatesse olukordadesse sattus. Nii mõnestki pääses ta just tänu oma valgele nahavärvile…

Veel

Järgmine Peatus
Järgmine Peatushttps://www.ohtuleht.ee/olraadio/jargminepeatus
Reisisaade, mis toob sinuni kauged maad ja annab nippe, kuidas ise sinna soodsalt jõuda.

Populaarsed

Hiljutised