255. osa: Eestlanna Tšiilis: kohalikud on rassistid – mul on tänu välimusele uksed kergelt avanenud

JAGA:


Tänase saate külaline Liina Laumets on elanud ligi kaheksa aastat Tšiilis.

Et Tšiilis head tööd leida, mängivad tihtipeale rolli just tutvused. Samas kinnitab turunduse alal tegutsev Liina, et tema pole ühtegi tööd saanud tutvuste läbi. Küll aga nendib noor naine, et ilmselt on ta pakkunud ettevõtetele huvi ka oma heledapäisuse poolest. Tasuva töö leidmisel on A ja O ka hispaania keele oskus, sest inglise keelt osatakse sealmail halvasti.

Liina tunnistab, et paraku on inimesed Tšiilis rassistlikud – kui eurooplasi ja ameeriklasi võetakse vastu avasüli, siis samamoodi ei käituta näiteks peruulastega. Kui nüüdisajal ei soovitata üldiselt CV-sse pilti panna, siis Tšiilis on see jätkuvalt vajalik.

Kuigi Tšiilit nimetatakse Lõuna-Ameerika Šveitsiks ning elatustase on teiste piirkonna riikidega võrreldes väga hea, siis tegelikult on seal palju probleeme. Võrdlemisi kallis riigis on miinimumpalk 300 euro kandis ning Liina toob võrdluseks välja, et tema teenib sellest seitse-kaheksa korda rohkem. Suur ebavõrdsus inimeste vahel päädis 2019. aastal sotsiaalse ülestõusuga – ka sel teemal mõtiskleb Liina pikemalt.

Veel

Järgmine Peatus
Järgmine Peatushttps://www.ohtuleht.ee/olraadio/jargminepeatus
Reisisaade, mis toob sinuni kauged maad ja annab nippe, kuidas ise sinna soodsalt jõuda.

Populaarsed

Hiljutised