Kuidas luua midagi tõeliselt suurt? – Ain Hanschmidt

JAGA:


Kuidas luua midagi tõeliselt suurt?

Sel korral kuuleme läinud suursündmusel InvesteerimisFestival 2019 toimunud intervjuud Ain Hanschmidtiga.

InvesteerimisFestival toimus tänavu juulis juba viiendat korda, kust võttis kolme päeva jooksul osa üle 680 osaleja, sh ligi 37 esinejat.

Ain Hanschmidt on suurettevõtja ja investor. Ta on Eesti suurima investeerimisettevõtte Infortar juhatuse esimees. Seeläbi ka Tallink ning Eesti Gaasi suuromanik. Ta oli ka Äripäeva 2018. aasta Rikaste Topi 37. kohal!

– Kuidas teha häid otsuseid?
– Kuidas ehitada midagi tõeliselt suurt?

Sellest saab kuulda ja vaadata lähemalt videost ja podcastis. Festivali intervjuu viib läbi Äripäeva toimetaja Rivo Sarapik.

Infortari üks omanikest Ain Hanschmidt nimetas Investeerimisfestivalil prioriteetsed valdkonnad, kust investorid tulevikus kõige rohkem teenivad.

Üks valdkond, kuhu tasub Hanschmidti sõnul investeerida, on energiasektor. „Kui on piisavalt palju energiat, võib sellega ükskõik millest kulda teha,“ sõnas Hanschmidt. „Roheenergia on hästi põnev, sealt on palju uusi asju ja võimalusi oodata,“ oli ta veendunud.

Samuti peab Hanschmidt potentsiaalikaks tehnoloogiasektorit. „Tehnoloogia areng tõstab tööviljakust,“ viitas ta sellele, et tarkade seadmete abil on täna isegi võimalik kiiremini keevitada.

Tehnoloogiaga on seotud ka finantsvahendus, mis Hanschmidti hinnangul võtab peagi pankadelt leiva ära. „Pangad on praegu nii suure surve all, et neil pole aega oma asju arendada,“ märkis ta. „Ma ei tea, kuidas fintech ettevõtted oma pettuseriske maandavad, kuid nende süsteem töötab ja järjest rohkem tuleb uusi lahendusi – kui need ettevõtted ühel hetkel börsile lähevad, on kasum meeletu.“

Markus Roogna, Marko Oolo, Ahti Kaskpeit

Leia meid:
Kodulehelt: www.investeerimisklubi.ee
Facebookis: www.facebook.com/Investeerimisklubi
Spotify’s: open.spotify.com/show/3Ieh2yAruJg0iOiW4RaliC
Soundcloudis: soundcloud.com/investeerimisklubi
Instagramis: www.instagram.com/investeerimisklubi
Youtube’s: www.youtube.com/c/InvesteerimisklubiEesti
Lisaks:

Ühine ka investorite Facebooki grupiga: www.facebook.com/groups/1591687221066735/ , et osaleda aruteludes ja saada põnevat infot
Kiika, milliseid keskkondi Investeerimisklubi eestvedajad soovitavad: investeerimisklubi.ee/investeeri/
NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Veel

Investeerimisklubi
Investeerimisklubihttps://investeerimisklubi.ee/
Investeerimisklubi ametlik podcast. Investeerimisklubi on Eesti väikeinvestorite kogukond, kus oled ümbritsetud sarnaselt mõtlevate ja edumeelsete inimestega!

Hiljutised