#016: Björn Koop – mida tähendab olla autodisainer isesõitvate autode ajastu eel?

JAGA:


“Ei ole paremat asja ideede tootmisel kui pastakas ja paber, kuna need on kõige kiiremad. Inimene kinnitab selle, mis tal mõttes on, kohe paberile.”

Minu kuueteistkümnenda saate külaline on autodisainer Björn Koop, kellest on vaatamata kõikidele takistustele viimase 14 aastaga saanud autodisainis kõige kaugemale jõudnud eestlane. Vestlemegi tema teekonnast Valgast Frankfurti, kus ta töötab juba viimased 9 aastat.

Lisaks räägime Björniga:

– mis on kõige raskem autodisaineri töös?
– kes on tema eeskujud ning miks teevad nad seda tööd erakordselt?
– miks on suur osa autodest “kurja” välimusega ning mida räägib see meie ühiskonnast?
– millised on tema lemmikud automudelid?
– kuhu liigub autodisain üha autonoomsemaks muutuvas transpordi- ja informatsiooniplatvormide maailmas?
– ja paljust muust.

Saade on salvestatud 5. veebruaril 2017 Skype vahendusel. Head kuulamist!

Podcasti taustamuusika: Sander Mölder (www.soundcloud.com/sander). Kõik õigused kaitstud.

Veel

Globaalsed eestlased
Globaalsed eestlased
Globaalsed eestlased” on uus veebisaade ehk podcast, eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma, ennast avada ja üksteiselt õppida. Saatejuht Rainer Sternfeld, eesti ettevõtja Silicon Valleys. Üle poole oma pea saja-aastasest eksistentsist oleme elanud võõrvõimu all. Sellest ülejäänud ajal oleme vaba rahvana saanud kaks korda demokraatlikku ühiskonda, riiki ja majandust üles ehitada, ning viimase 25 aasta jooksul oleme näinud kiiret arengut nii kodus kui maailmas meie ümber. Eestlaste liikumine vabas maailmas on andnud võimaluse panna meid proovile tippkonkurentsis erinevatel elualadel. Saatekülalisteks on rahvusvahelisel areenil tegutsevad eestlased või eesti juurtega inimesed erinevatelt elualadelt – arstid, ettevõtjad, kunstnikud, poliitikud, heliloojad, sportlased jpt. Vestleme nende elust ja tööst ning dekonstrueerime saatekülaliste mõttemaailma, töömeetodeid, lemmikraamatuid, treeningkavasid, jne. Milline on olnud märkimisväärsete globaalsete eestlaste käekäik? Kuidas nad mõtlevad ja töötavad? Mida on nad edu nimel pidanud tegema, millest loobuma? Saate läbivateks teemadeks on lisaks ka Eesti käekäik, eestlus globaliseeruvas maailmas, meie ühiskondlik küpsemine ja vabaks kasvamine, ning mida saaks igaüks oma elus teha selleks, et rahvusvahelises konkurentsis võita? Teisisõnu, podcasti eesmärk on luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma Vabariigi 100. sünnipäeva eelsel ajajärgul. Kuula saateid teel tööle või kooli, sportides, köögis kokates või lennukis 10000 meetri kõrgusel pilvede kohal.

Populaarsed

Hiljutised