“Ehitame Maja” #3: Maa annab koju mugava ja soodsa soojuse

JAGA:


Ehitussaate “Ehitame Maja” kolmandas osas hakkame kütma! Elame variatiivses piirkonnas, kus suviti on vahel palav, sügiseti rõske ja talviti külm. See tähendab, et maja tuleb talvel kütta ja suvel jahutada. Küttesüsteem on hoone vereringe osa ilma milleta hakkama ei saa.

Valikuvariante maja kütmiseks on aga palju – vanemad võimalused on õli, gaas ja puuküte, uuemad variandid on pelletid ning ka elektriga saab tuppa sooja tuua. Võimsalt on selles vallas populaarsust kogumas maaküte või õhk-vesi küttelahendus. Teame, et maa annab meile toidu ja kasvatab lilled, kuid tuleb välja, et maa võib anda ka soojuse meie tuppa.

Tänases saates saamegi küsida ettevõtte Maasoojus küttesüsteemide spetsialistilt Olar Savasonilt, mis on maasoojus, kuidas saab soojus maast tuppa ja miks peaks kodus just maakütet kasutama. Keerulisena tunduv küttesüsteem on tegelikult äärmiselt lihtne ja mis olulisim, see hoiab kokku aega ja raha ning muudab elu hulga mugavamaks.

Mainitud küttesüsteemide puhul on aga oluline, et paigaldaja oleks oma ala professionaal, kes oskab näha tervikpilti ja pakkuda terviklahendust, mis võtab arvesse hoone suurust, soojavajaduse variatiivsust ja vajalikke tehnilisi lahendusi. Podcast’i uues osas saamegi teada, mida terviklahendus täpsemalt tähendab!

Kõikide küsimuste, ettepanekute ja kommentaaridega palun pöörduda meie poole kirjalikult: [email protected]

Veel

Ehitame Maja
Ehitame Maja
Delfi Tasku esimene ehitusele suunatud podcast "Ehitame Maja" ei plaani teha midagi muud kui ehitada valmis üks maja. Teha seda sõnades, eetris ja parimaid eksperte kaasates. Kümneosalises sarjas räägime läbi kõik olulisemad teemad, millega inimene majaehitusel kokku puutub. Anname nõu kuidas pangast laenu saada, uurime, mis soojusüteemi oma kodule ehitada, käime ehituspoes ja paneme katust. Loodame saatega aidata inimesel teha oma objektil targemaid otsuseid ja ehitada omale unistuste kodu.

Populaarsed

Hiljutised