#22 Merili Ginteriga sotsiaalsest ettevõtlusest ja Impact Day-st

JAGA:


Merili Ginter on Baltikumi suurima jätkusuutliku ettevõtluse festivali Impact Day peakorraldaja. Merili on alates koolipõlvest olnud hingelt sotsiaalne ettevõtja. Ta kogus gümnasistina 100 000 eurot diabeetikutele, ta valiti Eesti 20 kõige mõjukama noore sekka ning on saanud kõikvõimalikke tunnustusi nii presidendilt, Lahedalt Koolipäevalt kui ka Vabaühenduste Liidult. Lisaks on ta kirjutanud kolm raamatut, loonud kolm ettevõtet, millest kaks on sotsiaalsed ettevõtted, ja juhendanud ning koolitanud üle 1000 sotsiaalse ettevõtja ja noore. Seekordses saates rääkisime sotsiaalsest ettevõtlusest, mõju mõõtmisest ning lähenevast Impact Day festivalist.

Ajatähised:

2:20 Merili teekond sotsiaalse ettevõtluseni
7:08 Mis on sotsiaalne ettevõte?
11:00 Näited sotsiaalsetest ettevõtetest
20:40 Sotsiaalse ettevõtluse kriitika
25:22 Sotsiaalne ettevõtlus karjääriteena
27:15 Mõju mõõtmine
33:49 Impact Day

Hinda saadet siin: forms.gle/LPRE2ziBs62pjGTX9

Vestluse jooksul mainitud allikad:

– Sotsiaalsete ettevõtete võrgustik: sev.ee/

– 10 fakti Eesti uuringus osalenud sotsiaalsetest ettevõtetest ja 5 fakti Euroopa omadest: sev.ee/10-fakti-eesti-uuringus-osalenud-sotsiaalsetest-ettevotetest-ja-5-fakti-euroopa-omadest/

– Stories for Impact Mõju juhtimise tööriistakast: storiesforimpact.com/et/tooriistakast/

– Impact Day: www.impactday.ee/

Veel

Efektiivne Altruism Eesti
Efektiivne Altruism Eestihttps://www.efektiivnealtruism.org
Tere tulemast kuulama efektiivse altruismi taskuhäälingut! Efektiivne altruism on filosoofia ja ühiskondlik liikumine, mis kasutab tõendeid ja hoolikat analüüsi, et leida kõige tõhusamad viisid teiste aitamiseks. Selles taskuhäälingus vestleme inimestega, kes on ühel või teisel moel efektiivse altruismiga seotud ning püüame vestluste kaudu leida kõige efektiivsemaid annetusvõimalusi ja mõjusamaid karjääriteekondi.

Populaarsed

Hiljutised