#25 Andrus Kivirähk. Kas eestlane kardab kuradit? Kas kirjutamisega elab ära?

JAGA:


Seekordses “Eesti esos” käis külas kirjanik Andrus Kivirähk, kes heitis valgust “Rehepapi” ja teiste hitt-teoste sünnilugudele. Muuhulgas rääkis mees, kas ta ise nõidustesse, krattidesse ja tontidesse-kuraditesse ka usub.

Teatavasti on kratt justkui vanadest tööriistadest valmistatud nurisünnitis, kellele puhub hinge sisse vanapagan ise. Kurat ootab krati eest tasuks kolme tilka verd ja hinge, kuid tihtipeale saab kavala eestlase käest ainult sõstratilku. Rahvapärimuses tuntud kratt on eestlase isiklik varas!

Kuidas Andrus Kivirähk “Rehepapini” jõudis ja miks meeldib kirjanikule inspiratsiooni koguda just kohalikest muinasjuttudest ja rahvalugudest? Kas mees on ka ise ebausklik? Kas ta julgeb toas vilistada? Täpsemalt selgub juba saadet kuulates!

Lisaks teevad mehed juttu ka kirjutamisprotsessist üldisemalt – kuidas Andrus igapäevaselt tööd teeb? Mis on kirjanikuelu plussid ja miinused? Kas kirjutamisega on üleüldse võimalik ära elada – kuidas on seisud rahaga?

Kuula põnevat intervjuud kirjanikuga!

Veel

Eesti eso
Eesti eso
Esoteerika. Okultism. Müstitsism. Astroloogia. Spirituaalsus. Vaimumaailm ja nõiakunst. Sellised märksõnad iseloomustavad uue podcasti „Eesti eso” uurimisvaldkonda. Saade keskendub kõigele, mis jääb meie argipäevasest tööle-poodi-koju rütmimustrist väljapoole. Võiks öelda, et saade uurib teemasid, mida on viie meele abil raske kogeda. Selleks läheb tarvis kuuendat, läheb vaja kõhutunnet. Esoteerika märgib salajasi teadmisi ning neid „Eesti eso” otsima asubki.

Populaarsed

Hiljutised