Parimad podcastid tervisehuvilistele

JAGA:

Praegusel netiajastul on varasemaga võrreldes palju kergem oma tervist hoida. Kogu informatsioon, mida sa vajad, on vaid paari klahvivajutuse kaugusel. See vabadus on aga ka piirav – infomürast just endale tarviliku leidmine võib olla ootamatult raske! Oleme siia kokku korjanud erinevad eestikeelsed podcastid ja episoodid, kus puudutatakse just tervise temaatikat, pakkudes huvitavat ning kasulikku informatsioon.

Tõenduspõhine ja praktiline

Arstiharidusega ajakirjanik Aive Mõttus juhib tõenduspõhise ja praktilise lähenemisega podcasti „Tervist!“. Tegu on laiapõhjalise saatega, olles mõeldud kõigile, kes hoolivad oma tervisest. Nii saad kõigepealt kuulata, kuidas ka puhkusel olles oma tervise eest hoolitseda ning seejärel mõistad, kui kasulik on reisikomplekt, et kõik vajalik puhkusele ka kaasa võtta. Teised põnevad saatelõigud toovad kuulajateni sellised teemad nagu Geenivaramu mikrobioomi uuring, kevadväsimus, EMO igapäevase töö tutvustamine ja lõhnataju muutumine vanaduses.

Piilu tipphaigla telgitagustesse

„Tervisepooltund“ on Põhja-Eesti Regionaalhaigla taskuhääling. Igas episoodis on sõna eksperdil, kes tutvustab oma töövaldkonda ja seal toimuvat. Antakse ka tervisenõu ja räägitakse haiguste ennetamisest. Kindlasti on üks kasulikumaid episoode see, kus erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak annab ülevaate, mida peaks sisaldama koduapteek. Seda saadet kuulates peaks küll samal ajal märkmeid tegema, et hiljem üle kontrollida, kas kõik vajalik on olemas ning mida ei ole, siis see ruttu apteegist ära tellida.

Veganlusega tutvumiseks

Ka Eesti Vegan Podcast väärib mainimist. On ammu räägitud, et eestlased söövad liiga palju liha ning et tervise nimel tasuks lihasöömist vähendada. Vegan taskuhäälingu kuulamine avab seda võõrana tunduvat maailma. Saab häid nõuandeid oma toidulaua täiendamiseks ja ka soovitusi teiste vegan toodete kasutamiseks.

Põige turundusmaailma

Mõnikord satuvad tervisevaldkonna tegijad teistesse podcastidesse. Näiteks Eesti Sotsiaalmeedia Podcastis võeti luubi alla sotsiaalmeedia mõju tervislikkuse tajumisele ja ka see, kuidas ettevõte saab turunduses luua tervisliku sõnumi. Üheks saatekülaliseks oli seejuures Apotheka ja iluveebi digiturunduse eest vastutav Karin Maandi.

Müütidest ja eksiarvamustest

„Tervisejutud“ on taskuhääling, mis toob kuulajateni erinevad terviseteemalised arutelud. Eriti põhjalikult tutvustatakse teemasid, mille kohta liigub rohkelt müüte ning eksiarvamusi. Nii saab kuulata saadet rasvade ja rasvhapete tähtsusest tervise toetamisel aga ka suitsetamise kahjulikkusest ja suitsetamisest loobumise variantidest.

Naistejutud tervisest ja kõigest muust

Podcast, mida eristab teistest see, et stuudios on ainult naised. Kuigi tegu pole vaid terviseteemalise podcastiga, siis teiste teemade kõrval jõutakse ka selleni. Räägitakse erinevatest vaimse tervise muredest nagu ATH, ärevus ja depressioon aga terviseprobleemidest nagu akne, vähk ja toitumishäired.

Miks üldse kuulata podcaste?

Kes ei ole veel podcastide ehk taskuhäälingu võlu enda jaoks avastanud, saab katsetada just mõne ülalmainitud saatelõiguga. Podcastid ei ole asjata sedavõrd kiirelt populaarsust võitnud.

Esiteks, saad valida huvipakkuva teemaga podcasti. Kui tavaraadios tuleb jälgida saatekava, et teada millal sind huvitav jupp eetrisse lastakse, siis taskuhäälingus loeb see, mida sina tahad.

Teiseks saab podcaste kuulata igal pool! Pane podcast mängima süüa tehes, jalutades, jõusaalis, autoga sõites või koristades ning aeg kohe lendab käes.

Kolmandaks on podcast täpselt nii pikk, kui soovid. Olemas on nii 10 minutilisi kui kahe tunni pikkuseid saatelõike. Veelgi parem on see, et kui midagi tulebki vahele, saad taskuhäälingu pausile vajutada ja hiljem mugavalt jätkata.

Veel

Populaarsed

Hiljutised