#170 Webinari sari "Kontaktis endaga" – Kaido Pajumaa

JAGA:


Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

Käesolev webinar on webinari sarja “Kontaktis endaga” neljas osa, mille külaliseks Kaido Pajumaa.

KAIDO PAJUMAA ON EESTI KOOLITAJA. Ta hakkas aastal 2006. otsima vastust küsimustele, kuidas leida elus tasakaal ambitsioonide ja tähenduse vahel ning missugused tegurid aitavad inimesel oma igapäevasest elust juba praegu rohkem rõõmu tunda. Nendele küsimustele vastuseid otsides käivitas ta populaarse enesearengublogi sisekosmos.ee, millest sai alguse ka Kaido koolitajakarjäär. Alates 2011. aastast koolitab Kaido organisatsioonide meeskondi. Tema peamine fookus on suunatud inimeste sisemise motivatsiooni arendamisele töö mõtestamise ja motiveeriva tunnustamise kaudu. Kaido on pälvinud 2016. ja 2017. aastal parima koolitaja tiitli. Kaido on sügavamõtteline ja filosofeeriv kuju.

Webinaril räägime Kaidoga oskusest leida oma tee ning kuidas aru saada, millal on elus roheline tuli ja millal punane, kuidas ennast rohkem usaldada, kuidas vaimsus ja teadlikkuse kasvatamine aitab ennast paremini tundma õppida ning mõista enda tegelikku olemust; ühtlasi ka sellest, kuidas tegeleda elus pigem isiklikuks kasvuks oluliste asjadega.

Head mõtted:
”Minu eesmärk oli alati saama, leida õnn ja rahu.”

”Kaks suurt leeri on elus, üks on materiaalse maailma läbi rahu ja õnne saavutamine ning teine suhete ehk läbi armastuse.”

”Kui ma räägin kontaktis endaga olemisest, siis see ei ole seotud isikuga ehk koolitaja või ettevõtja, vaid pigem see sügavam arusaamine ja kontakt endaga, kes ma olen.”

”Kontakt endaga ei ole mingisugune haldjatolm, see on tegelikult midagi väga praktilist. Rahu eespool oma ihasid, soove, saavutusvajadusi.”

”Oskus lülituda vajalikul hetkel enda vundamentaalsesse olemisse, see on tõeline kogemus.”

”Alguses vaimne kirjandus mind ei kõnetanud, sest ma olin väga analüütiline.”
”Intuitsioon tähendab teadmist ilma mõtlemata.”

”Me oleme loonud millestki nägemuse, kuidas me tahame, et miski oleks ja siis on selle sama asja tegelikkus, ehk kuidas see tegelikult on ja need kaks asja ei sobi kokku ning me nimetame seda probleemiks.”

”Probleem on ainult meie enda peas.”

”Vorm ei ole illusioon, vorm on olemas. Tähenduse anname vormile meie. Meie tähendus aga ei muuda asja mitte reaalseks.”

”Meil kõigil on mingil määral ebakindlusega probleeme.”

”Kogu meie kogemus taandub lõpuks siiski sellele, millel me hoiame enda tähelepanu.”

”Arvan, et meile on ette antud mingi rada, mida on mingis mahus võimalik mõjutada, aga suuremas osas on see siiski ettemääratud.”

”Kui kuskil maailmas keegi müüb näiteks e-kursuseid ja seda ostetakse. Siis see, et sina seda ei suuda e-kursuseid müüa, ei tähenda, et see ei töötaks, sa pole lhtsalt enda jaoks lahti hammustanud, milliste meetodite pealt sina e-kursuseid müüa suudad.”

”Tuleb julgeda olla hea inimene, tuleb julgeda teistele anda. Ka nendes olukordades, kus tunned ebaõiglust ja hirmu. Need on need kohad, kus sa paned ennast ja oma ego proovile.”

”Usun siiralt, et meie selle elu eemsärk on jõuda oma päris olemuseni, jõuda oma päris olemuse ära tundmiseni.”

”Kui mul ei oleks elus rahulolematuseid, siis poleks mitte mingit mõtet otsida rahu, seda vaimset poolt.”

”Minu meelest teadvus ja päris-mina on sama asi.”

”Kui soovid lõpetada enesesaboteerimist, siis võta tähelepanu negatiivselt ära ja vii keskendumine hingamisele.”

”Oluline on võtta tähelepanu ära illusioonilt. Illusioonid on mõttemaailm ja illusioonid genereerivad emotsioone, mis ei ole enam illusioonid. Mõte on illusioon, aga emotsioon pole enam illusioon.”

”Kõige sügavam uskumus on meil uskumus iseendast, kes mina olen.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised