Parem kaitsta kui kahetseda!

JAGA:


Kõigi Eesti MTÜ ja Sotsiaalkindlustusameti ühine arutelu laste seksuaalse väärkohtlemise ennetamisest ja sellele reageerimisest. 2021. aasta veebruaris jõudis meediasse nii juhtum, kus Viru maakohus lõpetas oportuniteediga kriminaalmenetluse vanemate suhtes, kes piinasid oma lapsi. Samal kuul said alaealise poisiga raha eest seksinud mehed lühikesed tingimisi karistused. Viimaks julgevad ohvrid rääkida, aga süsteem kaitseb justkui vägivallatsejaid ja toimepanijaid. Selle aluseks on süütuse presumptsioon, aga kas süütuks tunnistamine ei tule meie riigis liiga kergekäeliselt? Millist ühiskonda me sellega kasvatame, kui vägivallale adekvaatselt ei reageerita? Teema on nüansirohke ning erinevaid asjasse puutuvaid osapooli ja spetsialiste palju. Meie soovime algatada debatti ja uurida, miks asjad on nagu nad on, millised on erinevate osapoolte vaatenurgad. Mida MEIE saame teha selleks, et ära hoida ära laste seksuaalset väärkohtemist ja tõsta sellel teemal teadlikkust? Mida saab ära teha laps, lapsevanem ja inimesed, kes on lapse ümber. Kuidas luua ennetuses tulemuslik koostöö – kes, keda ja kuidas toetab? Ning milline on meedia roll ennetustöös?

Arutelujuht: Urmas Vaino
Arutelus osalejad: Osalejad: Kristina Birk-Vellemaa (Seksuaaltervise Liit, koolitaja); Sven Anton (jurist); Tebi Margaret Viron (noore hääl arutelus); Margo Orupõld (MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskuse juht); Anna Frank-Viron ( sotsiaalkindlustusameti lastemaja juht); Martin Laine (Ekspress Meedia uuriva toimetuse reporter); Sten Lind (kohtunik)
Arutelu korraldaja: Sotsiaalkindlustusamet ja Kõigi Eesti MTÜ

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised