Mida vajab vanaema?

JAGA:


Globaalne tervisekriis on pannud ühiskonda rääkima vaimse tervise teemadel. Millises seisus on aga eakate inimeste vaimne tervis? Meil kõigil on eakaid lähedasi, kelle eest varem või hiljem hoolitsema asume, seega peab nende vaimne tervis olema oluline teema iga ühiskonnagrupi jaoks. Kuidas saab noorem generatsioon eakatel väärikalt vananeda aidata? Milline on hingehoiu kättesaadavus hooldekodudes ja haiglates ning kas seda vajadust julgetakse kommunikeerida? Kuidas aidata eakatel vaimselt surmaks valmistuda? Millist rolli mängib eakatesse panustamisel kirik?

Arutelujuht: Mikael Raihhelgauz (Kõrgema Usuteadusliku Seminari arendusjuht)

Arutelus osalejad: Katri Aaslav-Tepandi (Sotsiaalministeeriumi vanemkaplan ja hingehoidja), Meego Remmel (eetika õppejõud ja Eesti Kirikute Nõukogu asepresident), Karmen Joller (perearst), Elina Väizene (MTÜ Jututaja vabatahtlik), Ilve-Teisi Remmel (Eesti koduõenduse rajaja)

Arutelu korraldaja: Eesti Kirikute Nõukogu

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised