Kuidas teha kohtuotsust, kui otsus on tehtud?

JAGA:


Järjest sagedamini tekib olukord, kus tuntud inimese või intrigeeriva teema puhul on avalikkus otsustanud inimese süüküsimuse või andnud moraalse hinnangu enne, kui asi kohtusse jõuabki.
Kui ajakirjandus ja sotsiaalmeedia on oma otsuse teinud ja seda häälekalt reklaaminud, siis kas üldse ja milline mõju avalikkusele ja konkreetse inimese mainele on kohtuotsusel? Mida tuleks teha? Kas aega on võimalik tagasi pöörata või jääb inimese mällu alati kahtluseuss, et midagi seal ju pidi olema.
Kokkuvõttes peaks kõlama jääma kohtuotsus, mitte ajaleheartikkel või sotsiaalmeediapostitus – aga kuidas selleni jõuda?

Arutelujuht: Kai Härmand (Harju Maakohtu kohtunik)
Arutelus osalejad: Ingrid Kullerkann (Tartu Maakohtu kohtunik), Andreas Kangur (Viru ringkonnaprokurör), Katrin Aava (Tallinna Ülikooli kommunikatsiooni õppejõud), Martin Šmutov (Õhtulehe peatoimetaja)

Arutelu korraldaja: Eesti Kohtud

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised