Kui Jõuliselt Võib Sündimust Nügida?

JAGA:


Rahvuse jätkusuutlikkus on Eesti riigi oluline põhiseaduslik eesmärk. Selle saavutamise eeldus on, et meil sünnib praegusest enam lapsi. Selleks on vajalik perede majanduslik kindlustunne, kuid tähtis roll on ka väärtushinnangutel ja headel paarisuhetel. Laste arvu ideaal ja kaaskodanike suhtumine lasterikastesse peredesse omavad selget mõju sündide arvule. Hoiakuid on võimalik “nügida”, nagu ka anda väikeseid, kuid otsustavaid käitumislikke tõukeid, kuid kui tugev mõjutamine ja missuguste vahenditega on lasterikkuse suurendamiseks aktsepteeritavad?

Arutelujuht: Liisa Pakosta (võrdsete võimaluste volinik)

Arutelus osalejad: Tarmo Soomere (Eesti Teaduste Akadeemia president), Heidi Reinson (Kantar Emori käitumisteaduste juhtekspert), Katrin Kiisk (perekonnaõiguse jurist, Pere Sihtkapitali nõukogu esimees), Kirke Katariina Siimso (värske Tartu Ülikooli vilistlane)

Arutelu korraldaja: Pere Sihtkapital SA

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised