Kuhu me läheme, kui me magame?

JAGA:


Uni on elu vajalik ja tähtis osa, aga ka suur müstika, mille üle inimesel endal kontroll justkui puudub. Unenägudes käime tuntud ja tundmatutel radadel, kohtume nii tuttavate kui tundmatute inimeste ja olenditega. Kust unenäod pärit on? Kas neid saab mõjutada? Mis on hea une saladus ja kuidas see mõjutab keha ja vaimu? Kultuuriloos esindavad unenägusid müüdid, kogemuslood, uskumused ja jumalused. Kuidas meie kultuuriruumis unenägudega hakkama saadi ja kas meil olid samuti oma müüdid? Kas unenägu võib juhatada peidetud varanduse juurde, aidata otsida veesooni, ennustada sõda või hukatust? Või hoopis tulevast elukaaslast? Kas unenäod on kunsti ja kirjanduse arhiiv, meie loovuse inspireerijad? Kas noored ja vanad inimesed näevad sarnaseid unenägusid? Millised on levinumad unehäired ja kuidas nende vastu võidelda? Mida uuemat on avastatud uneteadustes? Neid ja muid küsimusi valgustatakse arutelul. Olete teretulnud lisama oma mõtteid, kogemusi ja teadmisi ning esitama ekspertidele küsimusi.

Arutelujuht: Aija Sakova
Arutelus osalejad: Psühhiaater Jüri Ennet (Põhja-Tallinna Keskhaigla), Kunstnik Kärt Summatavet, Folklorist ja usundiuurija Mare Kõiva (Eesti Kirjandusmuuseum), Luuletaja Krista Ojasaar (Kirjandusteaduse suvekooli peakorraldaja)

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised