Kas Töötajal On Õigus Või Võimalus Ühitada Tööd Pereeluga?

JAGA:


Koroonakriis meenutas eriti teravalt, et töö tegemine käib nii töökohal kui ka kodus. Mida võib töötaja teha siis, kui majapidamistööd kasvavad üle pea, lasteaed on suvel kinni ja tööl nõutakse ületundide tegemist? Kas töö ja pereelu ühitamine on põhiõigus? Kas see suurendab või vähendab soolist võrdõiguslikkust? Kes vastutab, et töötaja töö saab kõige paremal moel tehtud ka siis, kui kodus on vaja pereliiget hooldada? Kes kaitseb kelle õigusi kõige selle juures?
Kas töö ja pereelu ühitamine suurendab või vähendab soolist võrdõiguslikkust? Lapsevanemana kasvavad majapidamistööd üle pea? Kuidas hoolitseda haige sugulase eest ning käia täiskoormusega tööl? Kuidas on koroonakriis mõjutanud töö ja pereelu kohustuste jagamist? Kes peaks töö ja pereelu ühitamist soodustama? Oma kogemusest räägivad töötavad emad ja isad.

Arutelujuht: Liisa Pakosta, võrdsete võimaluste volinik
Osalejad: Siret Kotka, Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees
Kaupo Lepasepp, Soraineni Eesti kontori juhtivpartner, vandeadvokaat
Astrid Karpender, Türi raamatukogu juhataja, ema
Erkki Laaneoks, Lapsele Vanemad MTÜ, isa
Arutelu korraldaja: VV büroo

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised