Ehe, elav ja ebamugav loovus

JAGA:


Ühiskonna arenedes on üha ebaselgem, mida peaks inimene teadma või oskama. Pikalt kestnud pandeemias oodatakse küll stabiilsust ja meelerahu, kuid meid hoiatatakse tuleviku eest, mis toob kaasa enamgi ettearvamatut, konflikte ja raskeid otsuseid. Oleme riukalike probleemide tormituultes – probleemid, mis on kas raskesti hoomatavad või mille lahendamine vajab erinevate osapoolte koostööd ja panust, eeldab empaatiat, enesekontrolli ning kriitilist mõtlemist. Samas ka teatavat vastuhakku ja meelekindlust ebamugavaid küsimusi küsida ning muutusi ellu viia. Arengu- ja haridusstrateegiad rõhutavad tundmatu tulevikuga toimetulekuks üldpädevuste toetamise vajalikkust. Need võimaldavad kohaneda, olla paindlik, õppida ja ümber õppida, tegutseda meeskonnana, toimida ettenägematute probleemide keskel. Ühe üldoskuse ja elu läbiva joone võib kokku võtta mõistesse “loovus” – probleemi mõistmine, mõtestamine ja lahendamine, uudne asjade nägemise ja käsitlemise viis, sügav huvi maailma korralduse ja inimsuhete vastu, julgus hakata minema mööda tundmata teed. Kuidas luua loovuse sünniks sobilik keskkond, kuidas anda vajalikku aega ja võimalust?

Arutelujuht: Tiia Randma (OSKA programmijuht)
Arutelus osalevad: Jüri Mäemat (nakatus kunsti- ja loovuspisikuga Paides ja on seda nelikümmend aastat rõõmuga edasi andnud lastele Pelgulinna Gümnaasiumis), Mirell Merirand (ringmajanduse ja startup ettevõtluse õpetaja Vanalinna Hariduskolleegiumis, koolitaja), Laineli Parrest (hariduselt interdistsiplinaar. Kunstiringi, Tartu ja Tallinna kunstikõrgkoolide vilistlane, kaasaegse kunsti õpetaja, loovtöötubade juhendaja, Viljandi Kunstikooli direktor), Anneli Porri (kunstihariduse lektor Eesti Kunstiakadeemias, kunstiteadlane, kunstikriitik, kuraator), Piret Viirpalu (saarlasest kunstiõpetajate koolitaja Tartu Ülikoolis, Tartu Lastekunstikooli direktor)
Arutelu korraldaja: Kõrgem Kunstikool Pallas

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised