29.11.22 Eramaja ehitus. Levinud viga trepi planeerimisel: ava saab valmis enne kui trepi visioon

JAGA:


Selleks, et koju planeerida nii turvalist, mugavat kui visuaalselt nauditavat treppi, tuleks tegijaga ühenduda enne, kui on valmis tehtud trepiava, selgub saatest “Eramaja ehitus”.

Kui hoone projekt on valmis, trepiava planeeritud ja tehtud, tuleb trepimeistritel trepp mugandada ava järgi. See jällegi seab piirid sellele, kui järsk ja millise kujuga trepp tuleb ja kuhu saab kinnitada näiteks piirded, räägivad saates Reval Trepid juhatuse liikmed Riho Riisman ja Ain Alton.  

“Meile tullakse tihtipeale tehtud avaga ja soovitakse suuremat treppi, kui tegelikult sinna mahub. Kui juba projekteerimise staadiumis trepitegija poole pöörduda, saab trepiava vastavalt kas suuremaks või väiksemaks muuta, et teha kõige optimaalsem ja mugavam trepp. Hiljem ava naljalt enam muuta ei saa,” selgitab Riisman. 

Millele treppi planeerides tuleks mõelda, kuidas on muutunud disain ja materjalid, kui kaua tuleb ühe trepi valmimist oodata ja milline on olnud sektori hinnatõus, selgub saates lähemalt. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Foto: Reval Trepid

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised