29.08.22 Äritehnoloogia saade: häbistav pole küberründe alla jäämine, vaid selle eitamine

JAGA:


Kui veel hiljuti paljud ettevõtted salgasid küberrünnaku alla sattumist, siis nüüd on pigem häbi väita, et sa pole olnud sihtmärk või ohver. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riikliku küberturvalisuse osakonna juhi Liisa Pasti sõnul ei kõla küberründeist puutumata jäämine usutavalt ning tähendab, et sa ei näe, mis sinu võrkudes, süsteemides ja masinates tegelikult toimub.
Ka Elisa Eesti infoturbejuht Mai Kraft väidab, et häbi jääb järjest vähemaks. „Varasemalt see võis olla selline häbiasi, et kõik vaatavad, et mul on asjad korrast ära. Aga täna, kui küberründe ohvriks on üpris lihtne sattuda, hoolimata sellest, et erinevaid turvameetmeid rakendatakse, siis hakatakse sellest rohkem rääkima,“ sõnab Kraft. Äritehnoloogia saates arutlevad Liisa Past ja Mai Kraft muuhulgas, mis järeldusi peaks Eesti ettevõtted tegema küberrünnakutest, kuidas teave neist rünnetest liigub ning millega testida töötajate küberteadlikkust. Saadet juhib Indrek Kald. Foto: Indrek Kald

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised