28.01.22 Fookuses Euroopa majandus. Ansip: Euroopa majandus vajab digiidentiteeti, läbimurre tuleb

JAGA:


Kuigi oma isikut peaks saama igas eluvaldkonnas ühtviisi digitaalselt tõendada nii Lissabonis, Pariisis kui Tallinnas, pole ELi riigid siiani süsteemi toimima saanud, ent tunnelis paistab lootusekiir, rääkis saates ekspeaminister, Euroopa Parlamendi liige Andrus Ansip.

“Kurb tunnistada, aga digitaalsete identiteetide piiriülene kasutamine Euroopa Liidus praktiliselt ei toimi,” nentis Ansip, kes aastatel 2014-2019 oli Euroopa Komisjoni digivolinik. Tegelikult pidid ELi riigid ning avalikku teenust osutavad eraettevõtted, vastastikku e-allkirju tunnustama hakkama juba viis aastat tagasi, kuid eIDAS-süsteemiga on liitunud vaid 14 riiki.

Saates leiab pikemalt ja põhjalikumalt käsitlemist Euroopa digimajanduse areng, töös olevad regulatsioonid ja uuendused, mis peaksid aitama väikesi ja keskmisi ettevõtteid konkurentsis suurte platvormidega. Teemaks on ka miljardid, mis tuleb ELis ühiselt leida, leevendamaks Euroopa ja kogu maailma majandust pidurdavat kiibikriisi.

Saadet juhib Neeme Korv.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised